مرکز اجتماع معلولین

یک مرکز منابع برای افراد دارای معلولیت

ما می خواهیم نگرش نسبت به ناتوانی را تغییر دهیم

 

معلولیت یک امر ادراکی است.

 

معلولیت یک محدودیت نیست

 

ما می خواهیم نگرش خود را نسبت به معلولیت در جامعه افغانستان تغییر دهیم! .برای ایجاد فرهنگ مثبت نسبت به معلولیت در افغانستان.
چه کاری انجام می دهیم

CD به حقوق برابر همه اقشار جامعه افغانستان از جمله PWD در تمام جنبه های اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی اعتقاد دارد. CCD برای حقوق بشر (حقوق PwDs) ، وکالت ، آگاهی ، آموزش ، معیشت ، ارتقا Peace صلح و دموکراسی برای ایجاد ظرفیت و توانبخشی کار می کند. CCD توسط سازمان های محلی ، سازمان های بین المللی و نهادهای دولتی پشتیبانی شده است.

چگونه CCD مطرح شد؟

CCD در مارس 2004 به عنوان پروژه ای از Handicap International تاسیس شد و بسیار اثبات شد. CCD بهبود و گسترش یافت. به عنوان یک NGO محلی مستقل با کد کد 961 در مه 2007 به ثبت رسید.

برای چه چیزی ایستاده ایم؟

ما می خواهیم نگرش خود را نسبت به معلولیت در جامعه افغانستان تغییر دهیم! .برای ایجاد فرهنگ مثبت نسبت به معلولیت در افغانستان.

مدافع حقوق مدنی و حقوق بشر

مدافع حقوق مدنی و انسانی معلولین در افغانستان با همکاری ادارات دولتی مرتبط ، اهدا کنندگان و سایر سازمانهای جامعه مدنی

ظرفیت سازی

ایجاد ظرفیت DPO و PWD و بهبود اوضاع اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی معلولان در افغانستان

شبکه تولیدی

برای ایجاد یک شبکه تولیدی از ذینفعان ذینفع برای ارتقا the حقوق PwDs و مدیریت امور اداری و شبکه ای در سطح ملی و بین المللی.

انتشارات و وبلاگ ها
انتخابات قابل دسترس
روز جهانی معلولین (IDPD) ، 3 دسامبر 2019
ارتقا دموکراسی فراگیر و حقوق معلولیت در افغانستان
افراد دارای معلولیت حق مشارکت سیاسی دارند
اهداف آینده CCD
جایی که ما کار می کنیم

منطقه مرکزی

کندز شهری در شمال افغانستان است که به عنوان مرکز ایالت کندز فعالیت می کند. این شهر حدود 268 هزار و 893 نفر جمعیت دارد و این شهر را به ششمین شهر بزرگ افغانستان و بزرگترین شهر در بخش شمال شرقی کشور تبدیل می کند.

منطقه شرقی

بلخ یکی از 34 استان افغانستان است که در شمال کشور واقع شده است. این شهر به ولسوالی ها تقسیم می شود و حدود 1،245،100 نفر جمعیت دارد که یک جامعه چند قومی و اکثراً یک جامعه فارسی زبان است. شهر مزار شریف به عنوان مرکز استان فعالیت می کند. فرودگاه بین المللی مزار شریف و کمپ مارمال در حاشیه شرقی مزار شریف قرار دارند.

منطقه شمال

کابل پایتخت و بزرگترین شهر افغانستان است که در بخش شرقی کشور واقع شده است. این شهر همچنین یک شهرداری است که بخشی از استان بزرگ کابل را تشکیل می دهد. طبق برآوردهای سال 2019 ، جمعیت کابل 5.266 میلیون نفر است که شامل تمام گروه های اصلی قومی افغانستان است. شهرنشینی سریع ، کابل را به 75 امین شهر بزرگ جهان تبدیل کرده است.

منطقه جنوبی

بامیان یکی از سی و چهار ولایت افغانستان است که در ارتفاعات مرکزی این کشور واقع شده است. زمین آن کوهستانی یا نیمه کوهستانی است. این ولایت به شش ولسوالی تقسیم شده است که شهر بامیان به عنوان مرکز آن فعالیت می کند. این استان حدود 455000 نفر جمعیت دارد.

منطقه غرب

کابل پایتخت و بزرگترین شهر افغانستان است که در بخش شرقی کشور واقع شده است. این شهر همچنین یک شهرداری است که بخشی از استان بزرگ کابل را تشکیل می دهد. طبق برآوردهای سال 2019 ، جمعیت کابل 5.266 میلیون نفر است که شامل همه گروه های اصلی قومی افغانستان است. شهرنشینی سریع ، کابل را به 75 مین شهر بزرگ جهان تبدیل کرده است.

شمال شرقی

کابل پایتخت و بزرگترین شهر افغانستان است که در بخش شرقی کشور واقع شده است. این شهر همچنین یک شهرداری است که بخشی از استان بزرگ کابل را تشکیل می دهد. طبق برآوردهای سال 2019 ، جمعیت کابل 5.266 میلیون نفر است که شامل همه گروه های اصلی قومی افغانستان است. شهرنشینی سریع ، کابل را به 75 مین شهر بزرگ جهان تبدیل کرده است.

جنوب شرقی

کندز شهری در شمال افغانستان است که به عنوان مرکز ایالت کندز فعالیت می کند. جمعیت این شهر در حدود 268 هزار و 893 نفر است که باعث می شود ششمین شهر بزرگ افغانستان و بزرگترین شهر در قسمت شمال شرقی کشور باشد.

هایلند مرکزی

بلخ یکی از 34 استان افغانستان است که در شمال این کشور واقع شده است. این منطقه به ولسوالی ها تقسیم می شود و جمعیتی در حدود 1،245،100 نفر را در خود جای داده است که یک جامعه چند قومی و بیشتر یک جامعه فارسی زبان است. شهر مزار شریف به عنوان مرکز استان فعالیت می کند. فرودگاه بین المللی مزار شریف و کمپ مارمال در لبه شرقی مزار شریف قرار دارند.

اعضای تیم ما

آقای هارون حیدری

معاون مدیر

از آنجا که 14 فوریه 2019 به عنوان مدیر CCD به کار خود پیوست و با سمت های مختلفی که عمدتا مقام های ارشد منابع انسانی ، امور مالی و اداری کار می کرد ، وی یکی از بنیانگذاران و معاون مدیر اجرایی CCD است ، بالین که برای زمان فعلی مسئولیت مدیریت مدیر و منابع انسانی را دارد بخش

محمد داوود فیضی

مسئول امور مالی -کابل

آقای داوود فیضی از 13 ژانویه-2010 با CCD کار می کند ، وی لیسانس ریاضیات را از دانشگاه آموزشی کابل دارد و دارای تجربه در زمینه تدارکات و دارایی است

آقای حمید عزیزی

مدیر اجرایی

آقای عزیزی با بیش از 15 سال تجربه در بخش معلولیت ، تیم مدیریت CCD را به عنوان مدیر اجرایی هدایت می کند. آقای عزیزی عضو فعال شبکه های مختلف ملی و بین المللی است و سمت های مشورتی را در شورای مشاوره صلح جامعه مدنی ، پانل مشاوره Mercy Corps برای برنامه SUN ، ACPD ، ملی دارد.

جاوید احمد

مدیر برنامه

آقای جاوید به عنوان مدیر برنامه در CCD فعالیت می کند و بیش از 10 سال تجربه طولانی در مدیریت برنامه ، جمع آوری کمک مالی ، نگارش فنی ، تحقیق و توسعه ، تحقیقات و ایجاد ظرفیت دارد. جاوید کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و MBA در امور مالی را از دانشگاه معتبر خارج از کشور انجام داده است. وی در طول زمان در موقعیت مشاوره فنی مختلف با سازمان های مختلف ملی و بین المللی بوده است.

تهمینا آکاخیل

مسئول برنامه

خانم آخاخیل فارغ التحصیل بازرگانی است و بیش از 4 سال تجربه در مدیریت ارتباطات ، شبکه سازی ، گزارشگری و تحقیقات پروژه ها دارد. او با استفاده کارآمد از منابع و دستیابی به اهداف پروژه آرزو با توانایی های مدیریتی و کار تیمی ، ذکاوت خوبی دارد.

خیریا فضلی ماریال

افسر M&E

خانم خیریا یک افسر فعال M&E با بیش از 10 سال سابقه کار در زمینه مدیریت پروژه ، جمع آوری داده ها و مدیریت رویدادها است.

اهدا کنندگان با آنها کار کردند

ما کی هستیم؟

CCD یک سازمان محلی غیر سیاسی ، غیردولتی ، غیرانتفاعی و غیرمذهبی به رهبری افغانستان است که خدماتی را برای شمول اقتصادی اقتصادی معلولین (PWD) در افغانستان ارائه می دهد. CCD در مارس 2004 تأسیس شد و در ابتدا به عنوان پروژه Handicap International (HI) تا سال 2007 اجرا می شد ، سپس به عنوان یک NGO غیردولتی مستقل در وزارت اقتصاد جمهوری اسلامی افغانستان ثبت شد.

دیدگاه ما

CCD پیش بینی می کند جوامع مناسب ، برابر و عادلانه افغانستانی باشد ، جایی که هر فردی به آنها قدرت می دهد ، از آنها احترام می گذارد و فرصت مشارکت کامل در جامعه و توسعه خود را دارد


درباره ما
اجتماعی
September 18, 2020